Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 22.07.2017 11:41:56 

Mateřské centrum ( CPR ) Benjamínek o.s.

Právě probíhají

 

Podrobnosti o právě realizovaných projektech CPR Benjamínek, o.s.
 

LETEM SVĚTEM S BENJAMÍNKEM

 

Projekt je podpořen z  „PROGRAMU PODPORY PROJEKTŮ MATEŘSKÝCH A RODIČOVSKÝCH
CENTER V PLZEŇSKÉM KRAJI 2017“

 

Projekt navazuje na již realizované aktivity v rámci projektů „Poznáváme svůj svět“ a „Poznávat svět nás baví", zároveň vycházíme z poptávky rodičů na RD a na aktuální dění. Pravidelná setkávání dětí s přítomností i bez přítomnosti rodičů budou poskytovat prostor pro rozvoj sociálních a kulturních dovedností, taktéž se během nich budou děti zdokonalovat v mateřštině. Prostor bude dán také podpoře zdravého životního stylu dětí a rodičů na RD a péči o zdraví komplexně. Zaměřit se chceme také na mezigenerační soužití. Prvním velkým tématem projektu jsou sociální dovednosti dětí. Při setkávání se v malých skupinkách se svými vrstevníky se děti budou učit toleranci, schopnosti komunikovat s okolím, pochopit pravidla skupiny.

Eko kroužek (místo konání: MŠ Benjamínek, Draženov 70; personální zajištění Bc. Nikola Hessová, DiS.) nabídne zájemcům informace o přírodě, bude se zabývat enviromentálními tématy.

„ Šikulkové“ (využijí tvořivosti a dětské fantazie a zájemci budou moci vyrábět dekorace z přírodních motivů.
 
Cvičení pro děti (místo konání: MŠ Benjamínek, Draženov 70;  Ve spolupráci s fyzioterapeutkou zajistí odbornou péči a v případě zájmu rodičů i  oradenství ohledně správného cvičení, držení těla, vhodné obuvi atp..
 
1xměsíc plánujeme Setkání generací. (místo konání: MŠ Benjamínek, Draženov 70; personální zajištění Mgr. Anna Váchalová) . Senioři dětem přiblíží tradice a zvyky, nabídnou dětem a jejich rodičům „trošku jiný pohled na svět“. Na podzim pozveme rodiče s dětmi na již VII. Dětský chodský bál, který se navrací k chodským tradicím a přibližuje hravou formou chodské zvyky.
 
V rámci projektu se zaměříme také na zdokonalování dětí ve čtení a pochopení obsahu textu v mateřském jazyce. Vyhovujeme poptávce učitelek/ů 1. tříd ZŠ, které si ztěžují na neschopnost dětí uchopit správně tužku, vystřihnout geometrický obrazec či porozumět vyslechnuté pohádce. Toto vnímáme jako velký deficit dětí, nejčastěji zapříčiněný nezájmem či vysokou pracovní vytížeností rodičů.
 
Realizovat chceme besedy s odborníky v MŠ Benjamínek, Draženov 70, na témata, která měla v uplynulých letech u rodičů velký úspěch. Mezi ně patří např.: Výživa v těhotenství a době kojení (Věra Pillmannová) , Diagnóza celiakie - a co dál? (Jana Štěpánková, DiS.) , Buď fit! – zaměřené na správné držení těla (Bc. Tereza Beranová), vhodné pohybové aktivity, vhodnou obuv, … Školní zralost (Mgr. Diana Valečková).

 

 

Mateřská škola Benjamínek

 

Více na www.skolkabenjaminek.cz

 

Virtuální amatérský záznam k prohlídce školky: http://www.youtube.com/watch?v=cDcU9EQLZ8g

 

 

 

 

 

 
 
       
 
 

 

 

 

 
TOPlist